2 Şubat 2016

Konecranes Smarton Vinc

Konecranes Smarton Vinc, Konecranes’in çeşitli endüstrilerde ağır hizmet tipi kaldırma uygulamalarından edindiği 50 yılı aşkın tecrübeyle üretildi. Smartom genel üretim, çelik, otomotiv, kağıt ve kağıt hamuru, madencilik ve enerji gibi birçok sanayi sektörüne yönelik akıllı çözümler sunmayı hedefliyor. Smarton, tek bir araba ile 250 tona kadar, iki arabayla ise 500 tona kadar yük taşımaktadır. Geniş bir hız aralığına sahip olan Konecranes Smarton Vinc’in çalışma sınıfları M3 ila M8 arasındadır. Smarton’un akıllı kaldırma düzeneği, farklı kaldırma ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir. Modüler ve geliştirilebilir

Smarton’da, kullanıcıların üretim süreçlerine büyük yarar sağlayacak birçok özellik standart olarak yer almaktadır. Ayrıca Konecranes Smarton Vinc’in özelliklerini arttırarak farklı gereksinimlere de uyarlamak her zaman mümkündür. Vinç, uzun yıllardır kullanılıyor olsa dahi yazılım tabanlı akıllı özellikler her zaman vince dahil edilebilir. Böylece vinç, değişen ihtiyaçlar doğrultusunda güncellenebilir.

Kullanıcı deneyimi seviye atlıyor
Smarton, telsize ya da vinç operatörünün kabinine yerleştirilebilen bir tablet içermektedir. Tablet sayesinde, vinç operatörü vinç ve prosesle ilgili bilgileri direkt olarak cihaz üzerinden takip edebilir ve vince yönelik gerekli ayarlamaları kolaylıkla yapabilir. Böylece tablet, vinç kullanımını daha kolay ve etkin bir hale getirebiliyor. Yüklemelerin daha güvenli ve etkin gerçekleşmesini sağlayacak bir kamera görüşü de isteğe bağlı olarak eklenebilmektedir.

Akıllı Özellikler

Aktif Salınım Kontrolü, köprü ve araba ivmesini ve yavaşlamasını kontrol ederek yükün salınımını sınırlandırır. Salınım Kontrolü daha hızlı yük elleçlemeye ve daha hassas konumlandırmaya olanak verir. Ayrıca, bu özellik yükün, vincin ve çevredeki alanın hasar görme riskini de azaltır. Hedef Konumlandırma ve son konumlandırma, operatörün vinci manuel olarak çalıştırması ihtiyacını azaltır. Hedef konum özelliği, yalnızca tek bir düğmeyle yükü önceden tanımlanan bir hedef konuma taşır. Son konumlandırma ise yükü nihai bir konumlandırma aralığının merkezine götürür. Bu özellikler, tekrarlı çalışma döngüsü sürelerini dikkate değer ölçüde azaltır ve işlevinizi hızlandırıp kolaylaştırır.

Konecranes Smarton vinc,Şok Yükleme Önlemesi, yükü doğru şekilde almayı mümkün kılar. Caraskal tahrik ünitesi yükü denetler. Yük aniden alınırsa, kaldırma hızı yük kaldırılana kadar otomatik olarak düşürülür. Bu özellik, yüke ve vince çarpmaları önlemek üzere tasarlanmıştır, bu da vincin çelik yapısının ve mekanik parçalarının ömrünü uzatır.
Yazının tamamı için tıklayınız…

Genel
About bazistanbul